Listopad '21

Na zlecenie Alter Energia Sp. z o.o. Technika Nova opracowała dla Metro Warszawskie Sp. z o.o. "Studium wykonalności na potrzeby przygotowania do realizacji inwestycji dotyczącej wykonania instalacji fotowoltaicznych na obiektach budowlanych na terenie stacji techniczno - postojowej STP KABATY". Studium wykonano dla siedmiu instalacji w różnych lokalizacjach na obiekcie STP KABATY. Dokument przedstawia założenia wykonalności inwestycji szczegółowo rozpisane w 400 stronicowym opracowaniu. Studium dla warszawskiego metra potwerdza zaufanie jakim obdarzają nas Partnerzy biznesowi.

meeting-g3fc68383a_1920
Listopad '21

Siedem przyłączy SN dla mocy zainstalkowanej < 7 MW. Opracowano projekty dla siedmiu lini kablowych SN łączących stacje transformatorowe z punktami przyłączenia. Opracowano siedem projektów stacji transformatorowych w pełnej zgodności z wydanymi warunkami przyłączenia. Do końca roku przewidujemy uzgodnienia projektów z OSD.

paper-g337fadfb4_1920
Wrzesień - Listopad '21

Ten jesienny czas poświęciliśmy na pozyskiwanie partnerów biznesowych. Podpisaliśmy kilka umów na zadania analityczno projektowe oraz opracowanie modeli i analiz inwestycyjnych.

white-male-g7dd062e7c_1920
Wrzesień '21

Na koniec września mamy na koncie pięć projektów budowlanych i zamiennych z pozytywnymi decyzjami i prawomocnymi pozwoleniami na budowę, opracowanych i procedowanych dla naszych partnerów biznesowych. Łącznie, zaprojektowaliśmy ponad 13 MW elektowni fotowoltaicznych dla 5 farm w różnych konfiguracjach i lokalizacjach na obszarze kraju. Do tego czasu, dla naszych partnerów pozyskaliśmy kilka decyzji środowiskowych, warunków zabudowy oraz warunków przyłączenia.

solar-system-g4d7a89249_1920
Sierpień '21

Okres wakacyjny kończymy z potencjalnym volumenem 18MW w podpisanych umowach dzierżawy gruntów na budowę farm fotowoltaicznych. Bardzo aktywnie dewelopujemy projekty aby jak najszybciej uzyskać warunki przyłączenia oraz pozwolenia na budowę. Należy tu wyrazić szczególne podziękowania dla Wszystkich, którzy nam zaufali i powierzyli swoje grunty na niemal 30 lat inwestycyjnych. Ten sukces tkwi w równym traktowaniu praw Wydzierżawiającego oraz Dzierżawcy, co za każdym razem doceniali nasi Partnerzy.

electricity-705670_1280
Maj '21

Na wniosek Inwestora przedstawiliśmy, alternatywnie do aukcji URE, propozycje i rozwiązania odkupu energii elektrycznej z farm fotowoltaicznych wraz z modelowaniem najkorzystniejszych rozwiązań rynkowych, oferowanych przez podmioty koncesjonowane. Modelowanie obejmowało szacunki uzyskane w oparciu o ceny Rynku Bilansującego w porównaniu do cen pierwszego Fixingu Rynku Dnia Następnego Towarowej Giełdy Energii S.A.

photovoltaic-2138992_1280
Kwiecień - Maj '21

Zbliżamy się do końca kolejnych zadań projektowych: "Projekt budowlany zamienny wraz z uzyskaniem prawomocnego Pozwolenia na budowę dla farmy 1 MW", "Projekty wykonawcze dla farm 2 x 1MW". Te ostatnie, wspierają realizację zadania inwestycyjnego a szczegółowa dokumentacja wykonawcza zasila codziennie wykonawców farm, elastycznie reagując na dynamiczne zmiany w trakcie realizacji budowy.

technikanova
Kwiecień '21

Pierwsze umowy na dzierżawę gruntów ok. 7 ha już podpisane. Rozpoczynamy proces przygotowania dokumentacji projektowej oraz wnioskowania o warunki przyłączenia do sieci energetycznych.