Podpisany kontrakt na projekty przyłączy SN i dostawy stacji transformatorowych.

Spólka podpisała intratny kontrakt na zaprojektowanie siedmiu przyłączy SN dla siedmiu elektrowni fotowoltaicznych o mocy 1 MW każda wraz z projektami, dostawą i montażem stacji transformatorowych oraz budową linii kablowych SN do punktów przyłączenia. Kontrakt dla Generalnego Wykonawcy realizowany będzie w woj. lubuskim i potrwa do kwietnia 2022.

Wydzierżawione grunty pod farmy fotowoltaiczne.

Na wrzesień 2021 Spółka posiada już 24 ha gruntów w podpisanych umowach dzierżawy z realnym potencjałem na budowę 5 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 18 MW. Aktywnie przygotowujemy grunty do inwestycji procedując wszelkie wymagane decyzje, warunki i pozwolenia.

Podniesienie kapitału zakładowego spółki.

Celem zwiększenia wiarygodności podmiotu na rynku oraz wzmocnienia pozycji finansowej, uchwałą Zarządu spółki z dnia 5 maja 2021 roku, kapitał zakładowy został powiększony dwukrotnie z poziomu 15 000,00zł do sumy 30 000,00zł. O czym z przyjemnością informujemy wszystkich naszych Partnerów i Kontrahentów.

technikanova
Konsolidacja zasobów z ATTCOM Sp. z o.o.

W wyniku konsolidacji zasobów oraz partnerstwa biznesowego, od marca 2021 Technika Nova Sp. z o.o. współpracuje i wspiera zadania inwestycyjne spółki partnera ATTCOM Sp. z o.o., w zakresie projektowania i budowy odnawialnych źródeł energii w tym szczególnie farm fotowoltaicznych oraz w szeroko pojętych obszarach zarządzania energią. Tym samym, spółka ATTCOM zyskuje nowe zakresy kompetencyjne. https://www.attcom.pl

moduły fotowoltaiczne
Nowe możliwości analizy finansowej inwestycji PV

Miło nam poinformować Państwa o pozyskaniu wyspecjalizowanego, profesjonalnego narzędzia do przygotowania analiz rentowności farm i instalacji fotowoltaicznych dla przedsiębiorców. Narzędzie analityczne oferuje modułowe analizy dopasowane do sprecyzowanych oczekiwań klienta. W wynikach oferowane są dane zarówno do oceny rentowności jak również informacje, zestawienia i wykresy wymagane przez instytucje finansujące.

solar-energy-gd93e68d70_1920
Dynamiczny początek

Dynamicznie wkroczyliśmy w obszar projektowania instalacji fotowoltaicznych. Aktualnie realizujemy trzy kompleksowe zadania projektowe, od koncepcji poprzez decyzje środowiskowe, warunki zabudowy, warunki przyłączeniowe aż do projektu budowlanego wraz z pozwoleniem na budowę, na farmy 1 - 3MW. Zbliżamy się do finału z dwoma projektami wykonawczymi na farmy 2 x 1 MW a ponadto, podjęliśmy się zadania zaprojektowania farmy 1 MW na gminnym wysypisku śmieci i gruzu o bardzo niestabilnym gruncie. W poczekalni już kolejne zadania projektowe sumarycznie na 21 MW.

Narodziny Technika Nova Spółka z o. o.

Z początkiem lutego 2021 powołana do życia została spółka Technika Nova. Pokładamy w tym przedsięwzięciu wielkie nadzieje, iż pozostawi ona trwały ślad na krajowym rynku energetycznym.