Farma Kąkolewo 2
Farma 1MW dla Politechniki Poznańskiej, Kampus Kąkolewo.

Zbliżamy się do zakończenia Etapu 2 budowy farmy fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej 1MW dla Politechnki Poznańskiej w kampusie Kąkolewo, na terenie lotniska. W ramach etapu 2 ukończona zostaje całkowicie infrastruktura fotowoltaiczna wraz ze stacją trafo, ogrodzeniem, oświetleniem i CCTV. .

WGRO
Wielkopolska Gildia Rolno - Ogrodnicza, Poznań - Franowo. Podpisana Umowa na 1 MW.

W dniu 26 września 2023r. Konsorcjum firm: InteEnergia Sp. z o.o. oraz Technika Nova Sp. z o.o. podpisało Kontrakt z Zarządem WGRO na budowe instalacji fotowoltaicznej na dachach obiektów Giełdy, o mocy zainstalowanej 950kW. Kontrakt w formule zaporjketuj i wybuduj zrealizowany zostanie do lipca 2024roku.

EnergeTab
Targi ENERGETAB Bielsko Biała 12-14 września 2023.

Targi stały się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, poznawania nowoczesnych rozwiązań oraz propozycji firm z sektora OZE. Na szczególną uwagę zasługuje fakt szerokiej oferty skierowanej dla biznesu. Technika Nova skorzystałą z mozliwości nawiązywania bezpośrednich kontaktów w kilku kluczowych obszarach zainteresowania.

IMG20230908095914
Prawie gotowa części fotowoltaicznej farmy 1MW Kampus Kąkolewo.

Zgodnie z harmonogramem prac, na farmie położone i połączone są wszystkie moduły i ogrodzene. Finalizują sie prace ziemne przzy układaniu okablowania AC od falowników do stacji transformatorowej. Pozstaje montaż falowników, oświetlenie i CCTV oraz prace wykończeniowe.

Farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW dla Politechniki Poznańskiej Kampus Kąkolewo

Po zakończonej procedurze przetragowej Politechnika Poznańska udziełia zamówienia oraz podpisała umowę z Technika Nova Sp. z o.o. na opracoawanie projektów zamiennych oraz budowę i uruchomienie farmy fotowoltaicznej na lotnisku Kąkolewo, wraz z budowa trasy kablowej SN do GPZ Czarna Wieś o dł 2,6 km z terminem realizacji styczeń 2024r.

IMG-20230915-WA0040
Stacja Transformatorowa 15/0,4kV 800kVA oraz przyłącze SN dla INDROL Sp. z o.o.

Technika Nova podpisała Umowę na wykonanie przyłącza SN oraz posadownie stacji transformatorowej 15/0,4kV obsługującej instalację fotowoltaiczną firmy Indrol w Grodzisku Wielkopolskim wraz z dokumentacją projektową i uzgodnieniami.

Targi Enex
Targi ENEX Kielce 8-9 marca 2023.

Targi stały się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, poznawania nowoczesnych rozwiązań oraz propozycji firm z sektora OZE. Na szczególną uwagę zasługuje fakt szerokiej oferty skierowanej dla biznesu. Technika Nova skorzystałą z mozliwości nawiązywania bezpośrednich kontaktów w kilku kluczowych obszarach zainteresowania.

IMG20220719125408
Powołanie spółki Technika Nova do Wielkopolskiej Platformy Wodorowej.

W dniu 7 lipca 2022 r. Uchwałą nr 5324/2022 Zarządu Województwa Wielkopolskiego, spólka Technika Nova reprezentowana przez Prezesa Zarządu Jarosława Pyłę, powołana została do grona liderów transformacji wodorowej w naszym województwie, w panelu biznesu Wielkopolskiej Platformy Wodorowej. Akt Powołania do tak zacnego grona zobowiązuje nas do kontynuacji działań kreujących transformację energetyczną opartą na technologiach wodorowych, w zakresie kompetencji spółki i posiadanych zasobów.

Lotnisko PV
Lotniskowe projekty fotowoltaiczne.

Spólka postrzega lotniskowe projekty fotowoltaiczne jako strategiczny temat i obszar działania naszej firmy. Uwzględniając wieloletnie i bogate doświadczenia wyniesione z organizacji lotniczych a prezentowane przez członków zarządu Spółki, wnosimy na rynek niekwestionowaną najwyższą jakośc oraz znajomość nowego segmentu fotowoltaicznego. Spółka pozyskuje coraz więcej zleceń na opracowania koncepcyjne oraz projektowe.

photovoltaic-ge85c1629b_1920
Własne farmy fotowoltaiczne na dzierżawionych gruntach.

Wg stanu na czerwiec 2022 Spółka projektuje na dzierżawionych gruntach 5 własnych farm fotowoltaicznych o łącznej mocy nominalnej 20MWp, procedując wszelkie wymagane decyzje, warunki i pozwolenia.

Bez nazwy
Aktywny udział Spółki w Targach oraz Środkowoeuropejskim Forum Technologii Wodorowych.

W dniach 16-17 maja 2022r. w Poznaniu odbywały się Targi oraz Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych. Spólka wykorzystała wydarzenie do nawiązania relacji z przedsiębiorcami i liderami rynku wodorowego zarówno w kraju jak i w Unii Eurpekjskiej. Wydarzenie było również dla spólki wyjątkową okazją do rozbudowania wiedzy i świadomości rynku wodorowego.

WPW
Wniosek o uczestnictwo w Wielkopolskiej Platformie Wodorowej.

Śledząc trendy i tendencje na rynku energetycznym, na początku maja 2022 Spółka złożyła wniosek o uczesnitnictwo w panelu biznesowym Wielkopolskiej Plaftformy Wodorowej prowadzonej pod auspicjami Urzędu Marszałkowskiego województwa wielkopolskiego. Aktywność Spólki w Wielkopolskiej Plaformie Wodorowej wpłynie na strategiczne postrzeganie przez Spółkę rynku energetycznego, szczególnie w obszarze transformacji energii fotowoltaicznej na wodór.

Umowa z Politechniką Poznańską na wykonanie Koncepcji projektowej PV dla Kampusu Piotrowo.

Spólka podpisała umowę z Politechniką Poznańską na opracowanie Opracowanie Koncepcji projektowych wraz z analizą techniczno-ekonomiczną instalacji fotowoltaicznych dla Kampusu Politechniki Poznańskiej Piotrowo. Zakres koncepcji obejmuje analizę wszystkich obiektów kampusu jak również miejsc parkingowych.

DSC_0222
Gminny Klaster Energii - Dialog z gminą Bychawa, woj. lubelskie.

Spólka podjęła dialog technologiczny z gminą Bychawa na temat możliwości utworzenia gminnego Klastra Energii oraz pozyskiwania energii z fotowoltaiki na potrzeby gminy. Oprócz spotkania i consultingu w Gminie Bychawa, Spólka zorgniazowała spotkanie consultingowe dla delegacji z Bychawy w ZGO-WRC w Jarocinie. Zakład Gospodarki Opdadami - Wiielkopolskie Centrum Recyklingu jest najnowocześniejszym w kraju Liderem realizującym idee Klastra Energii z realnie funkcjonującymi rozwiązaniami technologicznymi. Delgacja z gminy Bychawa reprezentowana była przez Burmistrza.

electricity-4666566_1280
Podpisany kontrakt na projekty przyłączy SN i dostawy stacji transformatorowych.

Spólka podpisała intratny kontrakt na zaprojektowanie siedmiu przyłączy SN dla siedmiu elektrowni fotowoltaicznych o mocy 1 MW każda wraz z projektami, dostawą i montażem stacji transformatorowych oraz budową linii kablowych SN do punktów przyłączenia. Kontrakt dla Generalnego Wykonawcy realizowany będzie w woj. lubuskim i potrwa do kwietnia 2022.

white-male-g7dd062e7c_1920
Współpraca z biurami projektowymi.

Spółka podjęła współpracę z kilkoma biurami projektowymi celem pozyskiwania zleceń na branżowe projekty fotowoltaiczne. Efektem podjętych działań jest zwiększenie zamówień na branżowe projektowanie w ramach kompleksowych zdań inwestycyjnych, szczególnie na rynku budowlanym dla obiektów kubaturowych na potrzeby przedsiębiorców.

photovoltaic-ge85c1629b_1920
Wydzierżawione grunty pod farmy fotowoltaiczne.

Na wrzesień 2021 Spółka posiada już 24 ha gruntów w podpisanych umowach dzierżawy z realnym potencjałem na budowę 5 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 20 MW. Aktywnie przygotowujemy grunty do inwestycji procedując wszelkie wymagane decyzje, warunki i pozwolenia.

money-2724235_1280
Podniesienie kapitału zakładowego spółki.

Celem zwiększenia wiarygodności podmiotu na rynku oraz wzmocnienia pozycji finansowej, uchwałą Zarządu spółki z dnia 5 maja 2021 roku, kapitał zakładowy został powiększony dwukrotnie z poziomu 15 000,00zł do sumy 30 000,00zł. O czym z przyjemnością informujemy wszystkich naszych Partnerów i Kontrahentów.

technikanova
Konsolidacja zasobów z ATTCOM Sp. z o.o.

W wyniku konsolidacji zasobów oraz partnerstwa biznesowego, od marca 2021 Technika Nova Sp. z o.o. współpracuje i wspiera zadania inwestycyjne spółki partnera ATTCOM Sp. z o.o., w zakresie projektowania i budowy odnawialnych źródeł energii w tym szczególnie farm fotowoltaicznych oraz w szeroko pojętych obszarach zarządzania energią. Tym samym, spółka ATTCOM zyskuje nowe zakresy kompetencyjne. https://www.attcom.pl

moduły fotowoltaiczne
Nowe możliwości analizy finansowej inwestycji PV

Miło nam poinformować Państwa o pozyskaniu wyspecjalizowanego, profesjonalnego narzędzia do przygotowania analiz rentowności farm i instalacji fotowoltaicznych dla przedsiębiorców. Narzędzie analityczne oferuje modułowe analizy dopasowane do sprecyzowanych oczekiwań klienta. W wynikach oferowane są dane zarówno do oceny rentowności jak również informacje, zestawienia i wykresy wymagane przez instytucje finansujące.

solar-energy-gd93e68d70_1920
Dynamiczny początek

Dynamicznie wkroczyliśmy w obszar projektowania instalacji fotowoltaicznych. Aktualnie realizujemy trzy kompleksowe zadania projektowe, od koncepcji poprzez decyzje środowiskowe, warunki zabudowy, warunki przyłączeniowe aż do projektu budowlanego wraz z pozwoleniem na budowę, na farmy 1 - 3MW. Zbliżamy się do finału z dwoma projektami wykonawczymi na farmy 2 x 1 MW a ponadto, podjęliśmy się zadania zaprojektowania farmy 1 MW na gminnym wysypisku śmieci i gruzu o bardzo niestabilnym gruncie. W poczekalni już kolejne zadania projektowe sumarycznie na 21 MW.

electricity-705670_1280
Narodziny Technika Nova Spółka z o. o.

Z początkiem lutego 2021 powołana do życia została spółka Technika Nova. Pokładamy w tym przedsięwzięciu wielkie nadzieje, iż pozostawi ona trwały ślad na krajowym rynku energetycznym.