Aktualności
W listopadzie 2024r. Konsorcjum firm: Technika Nova Sp. z o.o, InteEnergia Sp. z o.o. oraz RBTSolar Sp. z o.o . pozyskało kontrakt na budowę instalacji fotowoltaicznej na potrzeby zakładu produkcyjnego HellermannTyton w Kotunii.
Technika Nova podjęła się realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na budowie sieci ładowarek do samochodów elektrycznych na parkingach firmy HellermannTyton wraz z budową infrastruktury energetycznej na potrzeby instalacji carportów z modułami PV.
W dniu 26 września 2023r. Konsorcjum firm: InteEnergia Sp. z o.o. oraz Technika Nova Sp. z o.o. podpisało Kontrakt z WGRO na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 1MW. Kontrakt w formule zaprojektuj i wybuduj z terminem realizacji do końca lipca 2024roku.
Na początku sierpnia podpisano protokół ostateczny, który bez uwag zakończył prace w zakresie inwestycji.
Informacja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr 15/2024 dotycząca kwestii wywołujących najczęstsze wątpliwości w obszarze przyłączania do sieci (aby dowiedzieć się więcej kliknij w nagłówek)
Technika Nova wykonała przyłączenie elektrowni fotowoltaicznej do zakładowej sieci energetycznej wraz z dostawą i posadowieniem stacji transformatorowej 15/0,4kV 736kVA oraz przyłącze SN.
21 lutego zakończono pozytywnym odbiorem przez Enea Operator oraz Inwestora budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej 1MW dla Politechnki Poznańskiej w kampusie Kąkolewo.
Targi stały się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, poznawania nowoczesnych rozwiązań oraz propozycji firm z sektora OZE. Na szczególną uwagę zasługuje fakt szerokiej oferty skierowanej dla biznesu. Technika Nova skorzystałą z mozliwości nawiązywania bezpośrednich kontaktów w kilku kluczowych obszarach zainteresowania.
Zgodnie z harmonogramem prac, na farmie położone i połączone są wszystkie moduły i ogrodzene. Finalizują sie prace ziemne przzy układaniu okablowania AC od falowników do stacji transformatorowej. Pozstaje montaż falowników, oświetlenie i CCTV oraz prace wykończeniowe.
Po zakończonej procedurze przetragowej Politechnika Poznańska udziełia zamówienia oraz podpisała umowę z Technika Nova Sp. z o.o. na opracoawanie projektów zamiennych oraz budowę i uruchomienie farmy fotowoltaicznej na lotnisku Kąkolewo, wraz z budowa trasy kablowej SN do GPZ Czarna Wieś o dł 2,6 km z terminem realizacji styczeń 2024r.
Targi stały się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, poznawania nowoczesnych rozwiązań oraz propozycji firm z sektora OZE. Na szczególną uwagę zasługuje fakt szerokiej oferty skierowanej dla biznesu. Technika Nova skorzystałą z mozliwości nawiązywania bezpośrednich kontaktów w kilku kluczowych obszarach zainteresowania.
W dniu 7 lipca 2022 r. Uchwałą nr 5324/2022 Zarządu Województwa Wielkopolskiego, spólka Technika Nova reprezentowana przez Prezesa Zarządu Jarosława Pyłę, powołana została do grona liderów transformacji wodorowej w naszym województwie, w panelu biznesu Wielkopolskiej Platformy Wodorowej. Akt Powołania do tak zacnego grona zobowiązuje nas do kontynuacji działań kreujących transformację energetyczną opartą na technologiach wodorowych, w zakresie kompetencji spółki i posiadanych zasobów.
Spólka postrzega lotniskowe projekty fotowoltaiczne jako strategiczny temat i obszar działania naszej firmy. Uwzględniając wieloletnie i bogate doświadczenia wyniesione z organizacji lotniczych a prezentowane przez członków zarządu Spółki, wnosimy na rynek niekwestionowaną najwyższą jakośc oraz znajomość nowego segmentu fotowoltaicznego. Spółka pozyskuje coraz więcej zleceń na opracowania koncepcyjne oraz projektowe.
Wg stanu na czerwiec 2022 Spółka projektuje na dzierżawionych gruntach 5 własnych farm fotowoltaicznych o łącznej mocy nominalnej 20MWp, procedując wszelkie wymagane decyzje, warunki i pozwolenia.
W dniach 16-17 maja 2022r. w Poznaniu odbywały się Targi oraz Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych. Spólka wykorzystała wydarzenie do nawiązania relacji z przedsiębiorcami i liderami rynku wodorowego zarówno w kraju jak i w Unii Eurpekjskiej. Wydarzenie było również dla spólki wyjątkową okazją do rozbudowania wiedzy i świadomości rynku wodorowego.
Śledząc trendy i tendencje na rynku energetycznym, na początku maja 2022 Spółka złożyła wniosek o uczesnitnictwo w panelu biznesowym Wielkopolskiej Plaftformy Wodorowej prowadzonej pod auspicjami Urzędu Marszałkowskiego województwa wielkopolskiego. Aktywność Spólki w Wielkopolskiej Plaformie Wodorowej wpłynie na strategiczne postrzeganie przez Spółkę rynku energetycznego, szczególnie w obszarze transformacji energii fotowoltaicznej na wodór.
Spólka podpisała umowę z Politechniką Poznańską na opracowanie Opracowanie Koncepcji projektowych wraz z analizą techniczno-ekonomiczną instalacji fotowoltaicznych dla Kampusu Politechniki Poznańskiej Piotrowo. Zakres koncepcji obejmuje analizę wszystkich obiektów kampusu jak również miejsc parkingowych.
Spólka podjęła dialog technologiczny z gminą Bychawa na temat możliwości utworzenia gminnego Klastra Energii oraz pozyskiwania energii z fotowoltaiki na potrzeby gminy. Oprócz spotkania i consultingu w Gminie Bychawa, Spólka zorgniazowała spotkanie consultingowe dla delegacji z Bychawy w ZGO-WRC w Jarocinie. Zakład Gospodarki Opdadami - Wiielkopolskie Centrum Recyklingu jest najnowocześniejszym w kraju Liderem realizującym idee Klastra Energii z realnie funkcjonującymi rozwiązaniami technologicznymi. Delgacja z gminy Bychawa reprezentowana była przez Burmistrza.
Spólka podpisała intratny kontrakt na zaprojektowanie siedmiu przyłączy SN dla siedmiu elektrowni fotowoltaicznych o mocy 1 MW każda wraz z projektami, dostawą i montażem stacji transformatorowych oraz budową linii kablowych SN do punktów przyłączenia. Kontrakt dla Generalnego Wykonawcy realizowany będzie w woj. lubuskim i potrwa do kwietnia 2022.
Spółka podjęła współpracę z kilkoma biurami projektowymi celem pozyskiwania zleceń na branżowe projekty fotowoltaiczne. Efektem podjętych działań jest zwiększenie zamówień na branżowe projektowanie w ramach kompleksowych zdań inwestycyjnych, szczególnie na rynku budowlanym dla obiektów kubaturowych na potrzeby przedsiębiorców.
Na wrzesień 2021 Spółka posiada już 24 ha gruntów w podpisanych umowach dzierżawy z realnym potencjałem na budowę 5 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 20 MW. Aktywnie przygotowujemy grunty do inwestycji procedując wszelkie wymagane decyzje, warunki i pozwolenia.
Celem zwiększenia wiarygodności podmiotu na rynku oraz wzmocnienia pozycji finansowej, uchwałą Zarządu spółki z dnia 5 maja 2021 roku, kapitał zakładowy został powiększony dwukrotnie z poziomu 15 000,00zł do sumy 30 000,00zł. O czym z przyjemnością informujemy wszystkich naszych Partnerów i Kontrahentów.
W wyniku konsolidacji zasobów oraz partnerstwa biznesowego, od marca 2021 Technika Nova Sp. z o.o. współpracuje i wspiera zadania inwestycyjne spółki partnera ATTCOM Sp. z o.o., w zakresie projektowania i budowy odnawialnych źródeł energii w tym szczególnie farm fotowoltaicznych oraz w szeroko pojętych obszarach zarządzania energią. Tym samym, spółka ATTCOM zyskuje nowe zakresy kompetencyjne. https://www.attcom.pl
Miło nam poinformować Państwa o pozyskaniu wyspecjalizowanego, profesjonalnego narzędzia do przygotowania analiz rentowności farm i instalacji fotowoltaicznych dla przedsiębiorców. Narzędzie analityczne oferuje modułowe analizy dopasowane do sprecyzowanych oczekiwań klienta. W wynikach oferowane są dane zarówno do oceny rentowności jak również informacje, zestawienia i wykresy wymagane przez instytucje finansujące.
Dynamicznie wkroczyliśmy w obszar projektowania instalacji fotowoltaicznych. Aktualnie realizujemy trzy kompleksowe zadania projektowe, od koncepcji poprzez decyzje środowiskowe, warunki zabudowy, warunki przyłączeniowe aż do projektu budowlanego wraz z pozwoleniem na budowę, na farmy 1 - 3MW. Zbliżamy się do finału z dwoma projektami wykonawczymi na farmy 2 x 1 MW a ponadto, podjęliśmy się zadania zaprojektowania farmy 1 MW na gminnym wysypisku śmieci i gruzu o bardzo niestabilnym gruncie. W poczekalni już kolejne zadania projektowe sumarycznie na 21 MW.
Z początkiem lutego 2021 powołana do życia została spółka Technika Nova. Pokładamy w tym przedsięwzięciu wielkie nadzieje, iż pozostawi ona trwały ślad na krajowym rynku energetycznym.
TECHNIKA NOVA SP. Z O.O.
Kapitał zakładowy: 30 000zł wpłacony w całości
KRS: 0000882251
NIP: 7831830570
REGON: 388105379
ul. Mścibora 8, 61-062 Poznań
biuro@technikanova.pl
+48 690 321 292
+48 518 732 275
Sąd Rejonowy Poznań
Pn – Pt: 9:00 – 17:00 Sb – Nd: zamknięte
Bierzemy udział w programie Rzetelna Firma